Jaki sweter sprawdzi się na każdą okazję?

Sweter jest bardzo przydatnym rozwiązaniem na niższe temperatury. Ze względu na uniwersalny charakter, ubranie to może pasować w zasadzie na każdą okazję. Warto przede wszystkim pamiętać o kilku kwestiach, które sprawią, że sweter będzie odgrywał swoją praktyczną rolę, ale też współgrał z całą stylizacją.

Do codziennych zestawień polecamy klasyczny golf, rozpinany kardigan lub zwykły sweter z dekoltem w serek. Nieco inaczej wygląda sytuacja, kiedy planujemy oficjalne wyjście. Ciemny golf będzie dobrym dopełnieniem garnituru, co więcej podkreśli naszą sylwetkę i optycznie wydłuży szyję. Dzięki temu będziemy czuć się bardziej komfortowo niż w koszuli, jednocześnie nie tracąc na elegancji.

Jeśli zdecydujemy się na połączenie eleganckiej koszuli ze swetrem, warto pamiętać o jednej zasadzie. Najlepiej, aby to był cienki, delikatny sweter z wełny, dzięki któremu będziemy się dobrze prezentować i stworzymy sobie możliwość na dopasowaniu całości z marynarką.

Pamiętajmy, aby w zestawieniu swetra z koszulą nasz kołnierzyk znajdował się wewnątrz swetra. Bardzo dobrze wyglądają też wystające mankiety spod rękawów. Zwracając uwagę na powyższe rady, pamiętajmy o najważniejszej rzeczy – wygodzie. To ona powinna kierować nami przy wyborze stylizacji.