Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

PRODUCENT KOSZUL DAMSKICH

GATUNKI MATERIAŁÓW, Z KTÓRYCH KORZYSTAJĄ PRODUCENCI KOSZUL DAMSKICH

Istnieje sześć podstawowych gatunków materiałów. Jedne są bardziej luksusowe, drugie tańsze i łatwiejsze w produkcji. Każda kobieta ma swój własny gust i upodobania, wedle których dokonuje wyboru odpowiadającej tkaniny. Za najzdrowszy materiał uważa się bawełnę. Jest lekka i przewiewna, wygodna w noszeniu. Niestety, ubrania z niej wykonane łatwo się gniotą. Dzięki domieszkom można uzyskać większą trwałość lub połysk materiału. W produkcji koszul damskich oraz koszul męskich za najbardziej luksusowe uważa się te zrobione z materiałów jedwabnych. Niestety, czysty jedwab jest bardzo drogi, a towary skierowane są do klientek zamożnych. Na letnie dni najlepszy jest len i ubrania z niego wykonane. Daje uczucie chłodu i przewiewności. Włókna tej rośliny można mieszać z innymi materiałami, żeby zyskać inne, pożądane cechy. Na chłodne dni z kolei, najlepsza jest wełna, choć raczej nie jest to często używany materiał przez producenta koszul damskich. Kobiety bardzo często sięgają po ubrania wykonane z tworzyw syntetycznych i sztucznych. Poliester i akryl są syntetykami otrzymywanymi w warunkach laboratoryjnych. Są cenione ze względu na trwałość wykonanych ubrań, łatwość i cenę ich pozyskiwania. Produkty sztuczne, jak na przykład wiskoza, uzyskiwane są z substytutów dostępnych w środowisku naturalnym. Posiadają wszystkie cechy materiałów naturalnych, ale są o wiele tańsze. Z nich właśnie tworzone są tkaniny i dzianiny, które później zostaną użyte do produkcji ubrań. Odzież damska jest o wiele bardziej zróżnicowana od męskiej, przy jednoczesnych niższych kosztach materiałów i wykonania.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE W PRODUKCJI KOSZUL DAMSKICH

Koszule damskie posiadają wiele parametrów i cech, które trzeba uwzględnić przy procesie ich produkcji. Ma to związek nie tylko z różnorodnymi gustami klientek, ale również z wieloma typami sylwetek i budowy ciała. Wygląd ubrania w większości zależy od jego fasonu. Od koszul taliowanych do prostych. Szczególnie ważne są kołnierzyki - producent w swojej kolekcji musi uwzględnić praktycznie wszystkie ich rodzaje, od stójek po wycięte dekolty. Wszystko po to, by skierować ofertę do największego grona odbiorców. Koszulę należy dopasować pod względem długości. Producentów odzieży damskiej na rynku polskim jest całe mnóstwo, stąd i wybór jest bardzo duży. Dotyczy to również i ceny. Trzeba być natomiast świadomym, że niska cena wiąże się z gorszą jakością wykonania i użytych do produkcji tkanin. Kobiety lubią zakupy i często kupują ubrania na jeden sezon. Nie jest to jednak regułą. Warto więc również skupić się na jakości jaką dany producent koszuli damskiej proponuje. Dobry materiał i sposób wykonania nie tylko zapewni większą trwałość, ale i komfort noszenia. Dodatkowo, projektanci muszą zmierzyć się z ciężkim zadaniem dobrania dodatków i elementów ozdobnych, takich jak chociażby guziki, zamki czy kieszonki. Wybrać materiał wykonania koszuli oraz przeprowadzić obliczenia rozmiarów. Niezbędne w tym celu są nie tylko ciągłe analizy rynku mody i nadchodzących trendów, ale również ogromne doświadczenie. Moda damska jest niezwykle wymagająca, ale pozwala jednocześnie na największe możliwości produkcji i sprzedaży. Bogactwo ofert skierowanych do klientek jest oszałamiające.

CZY PRODUCENT KOSZUL DAMSKICH DUŻO ZARABIA NA SWOIM PRODUKCIE?

Coraz większa ilość producentów odzieży przenosi swoje parki szwalnicze na tereny krajów rozwijających się. Mowa tu o Chinach, Bangladeszu czy Tajlandii. Dzieje się tak z powodu chęci otrzymania większych zysków przed duże koncerny odzieżowe. Koszt jaki ponosi producent koszul damskich w USA kosztuje około 45 złotych, w Bangladeszu zaś tylko 12 złotych. Najbardziej znaczącą częścią tej kwoty są koszty zatrudnienia pracownika. W Stanach Zjednoczonych wynoszą one około 25 złotych, czyli ponad 50 proc. ceny takiej koszuli. W krajach rozwijających się, utrzymanie zatrudnionego nie przekracza złotówki. Stąd, każdemu producentowi odzieży męskiej opłaca się przeniesienie fabryk zagranicę. Ciekawe jest, że klient detaliczny za tego typu produkt musi wydać nawet kilkaset złotych. Lwia część stanowi marża producenta koszuli damskiej i sprzedającego towar sklepu. Mimo to, odzież produkowana w krajach rozwijających się jest o wiele gorszej jakości, niż na przykład nasza rodzima. Nie jest to kwestia złych materiałów czy sposobu wykonania. Ubranie jest produkowane z takich surowców, które zostaną dostarczone. Dwie takie same koszule damskie, jedna wyprodukowana u nas, druga w Chinach, będą się od siebie różniły ceną. Bardzo łatwo jest zrzucić winę za złą jakość ubrania na miejsce jej wytworzenia. Niewielu klientów stać na zakup odzieży, która wyszła spod polskich maszyn szwalniczych. Wielcy producenci nie zdecydują się na zlikwidowanie tego procederu, gdyż mogą pozwolić sobie dzięki temu na narzucenie wielkiej marży, którą można przeznaczyć na reklamy i marketing.