Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

PRODUCENCI KURTEK MĘSKICH

PRODUCENCI KURTEK MĘSKICH NA CHŁODNE DNI

Najpopularniejsze fasony kurtek męskich oparte są o produkowane w dawnych czasach tzw. parki. Ponoć używane były przez Eskimosów, a potem wojsko. Pozwalały zachować ciepło przy -50 stopniach Celsjusza na dworze. Choć obecnie producenci kurtek męskich wzorują się na tym modelu, to najczęściej używa się nazwy kurtki puchowej. Nie jest to do końca prawidłowe, a nazewnictwo jest bardziej zwyczajowe. Zamiast nylonu i bawełny ocieplanej grubym, wełnianym kocem stosuje się nowsze rozwiązania. Obecnie, kurtka męska jest grubsza, ale lżejsza, niż jeszcze kilka lat temu. O wiele lepiej izoluje również ciepło. Wszystko dzięki dwóm warstwom materiału, między którymi włożony jest wypełniacz. Choć nazwa sugeruje, że wykonany jest z puchu, to jednak tylko te najdroższe i najlepiej wykonane, faktycznie są z niego zrobione i takie produkty możecie znaleść w naszej hurtowni kurtek męskich. Najczęściej używanym produktem jest poliester, który mimo iż sztuczny, wcale nie zapewnia gorszej ochrony niż naturalne surowce. Różnica polega jedynie na prestiżu noszenia, jako że puch uważa się za materiał szlachetny. Stąd też, kurtki męskie puchowe nie tylko z nazwy, są o wiele droższe i rzadziej spotykane. Nie wszyscy producenci kurtek męskich mają je w swoich ofertach. Są jednak podstawowym produktem, który może zainteresować klienta zamożnego. Warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania wkładu oraz rodzaj przeprowadzonej impregnacji. Szczególnie przy surowcach naturalnych jest to niezwykle ważne, gdyż puch chłonie wodę niczym gąbka. Sam staje się ciężki, mokry i niekomfortowy w noszeniu, podobnie zreszta jak sweter męski.

CZYM WYPEŁNIAJĄ PRODUCENCI KURTKI MĘSKIE?

Obecnie kurtki męskie wypełnia się trzema materiałami. Dwa z nich są naturalne - mowa o puchu i pierzu. Oba pochodzą od gęsi i kaczek. Puch to bardzo małe i drobne piórka, które układając się w trójwymiarową strukturę tworzą idealną barierę izolacyjną. Pierze z kolei posiada trochę gorsze właściwości. Spowodowane jest to większym rozmiarem piór stanowiących wypełniacz. Najczęściej używa się mieszanek, czyli normalnego pierza z dodatkiem puchu. Najczęściej stosuje się proporcje 90/10, gdzie puch stanowi 10 proc. zawartości wkładu. Jest to pewnego rodzaju kompromis między jakością i ceną, jeśli mowa o naturalnym wypełnieniu kurtki męskiej. Polska, jako jeden z najbardziej cenionych producentów kurtek męskich i eksporterów tego materiału jest również dobrym wytwórcą gotowych produktów. Trzecim rozwiązaniem są wypełniacze sztuczne z poliestrów. Choć właściwości termoizolacyjne nie są aż tak dobre jak w przypadku surowców naturalnych, to w stosunku do niższej ceny i innych zalet, można wybaczyć ten drobny mankament. Tworzywa sztuczne są odporne na zawilgocenie i pleśń. Można spokojnie prać kurtkę w pralce, praktycznie bez żadnych konsekwencji. Produkt wysuszy się szybko, a wypełniacz nie ulegnie zniszczeniu. W przypadku piór i puchu, kurtki trzeba oddawać do ręcznego czyszczenia. Według najnowszej technologii produkcji kurtek męskich, do wkładu naturalnego dodaje się włókna ze srebra. Mają one za zadanie odbijać ciepło ciała człowieka z powrotem do kurtki, co w jeszcze lepszym stopniu zapobiega wychłodzeniu.

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY I MEMBRANY W KURTCE MĘSKIEJ PUCHOWEJ

W kurtkach męskich nie tylko wypełniacz jest ważny. Nie można zapomnieć o jakości wykonania tkaniny zewnętrznej. Musi stanowić barierę przeciwko zawilgoceniu i zanieczyszczeniu puchu, który znajduje się wewnątrz. Stąd, cechami koniecznymi i pożądanymi przez hurtownie kurtek męskich jest wodoodporność i możliwość oddychania tkaniny. Producenci kurtek męskich stosują głównie mieszanki poliestru z bawełną w proporcjach 3:2. Można również stosować samą bawełnę, ale kurtka stanie się przez to ciężka i odrobinę niewygodna. Nową technologią jest stosowanie specjalnych powłok na materiał, wykonanych na przykład z teflonu. Bardzo szykowne, ale niestety niesprawdzające się w ciężkich warunkach pogodowych są kurtki męskie posiadające tkaniny zewnętrzne z kaszmiru lub wełnianej flaneli. Materiały te, do tej pory zarezerwowane były tylko i wyłącznie dla płaszczy i raczej nie sprawdzą się przy produkcji kurtek. Mężczyznom, którzy na co dzień narażeni są na opady deszczu, śniegu oraz porywiste wiatry, warto zaproponować dodatkowe wzmocnienie systemem membran. Najbardziej znanym producentem membran jest W. L. Gore & Associates, która udziela gwarancji na każde ubranie, w którym zastosowano ich produkt. Oczywiście, dla większości klientów są to modele kurtek męskich całkowicie zbędne. Warto jednak zwrócić uwagę, że produkty tego rodzaju muszą łączyć ze sobą funkcjonalność z dobrym wyglądem, przy czym stawia się na to pierwsze. Nikt nie wybierze kurtki zimowej, która pięknie wygląda, ale w żadnym wypadku nie chroni przed mrozem i śniegiem.